Rozkład miejsc w samolocie lini lotniczych Wizzair

Sun, Feb 26, 2023

Read in 1 minutes

Samoloty Wizz Air używają różnych modeli, a rozkład miejsc w zależności od konkretnego modelu może się różnić. Jednym z najczęściej stosowanych modeli w linii Wizz Air jest Airbus A320.

Rozkład miejsc w samolocie lini lotniczych Wizzair

Standardowy układ miejsc w Airbusie A320 to 3 rzędy po lewej stronie i 3 rzędy po prawej stronie, oddzielone przejściem. Na pokładzie może pomieścić od 180 do 186 pasażerów, w zależności od konfiguracji linii lotniczej.

W klasie ekonomicznej, standardowe miejsca znajdują się w rzędach od 1 do 30. W samolocie A320 linii Wizz Air nie ma klas biznesowych, a każde miejsce w klasie ekonomicznej ma taką samą przestrzeń na nogi. Miejsca w rzędach 1-3 to miejsca priorytetowe, które można zarezerwować za dodatkową opłatą. Miejsca w rzędach 31-32 znajdują się na końcu samolotu i są uważane za mniej komfortowe ze względu na hałas i zakłócenia związane z położeniem w pobliżu toalet i kuchni.

Linia lotnicza Wizz Air oferuje również tzw. XL Seats, czyli miejsca z większą przestrzenią na nogi, które znajdują się na końcu rzędów w samolocie i w rzędach 2-5. XL Seats są dostępne za dodatkową opłatą.

Należy jednak pamiętać, że szczegółowy rozkład miejsc może się różnić w zależności od konkretnego samolotu i konfiguracji linii lotniczej.